Pierwszy raz na blogu?

Pierwszy raz na blogu?

Pierwszy raz na stronie? Nie martw się, blog jest dopiero w początkowej fazie (z czasem będzie przybywać treści), więc nie zgubisz się w gąszczu artykułów, rankingów.

Na początek polecam dwa działy:

Rankingi - znajdziesz tutaj listy, zestawienia najciekawszych książek fantasy i nie tylko.

Czytelnia - tutaj zamieszczam artykuły o fantasy.

Jeśli chcesz trochę podrążyć o mojej motywacji do prowadzenia tego bloga, to zapraszam tutaj: O blogu.

Sprawy techniczne

We wszystkich rankingach, artykułach staram się nazwy książek wyróżniać. I tak:

Cykle fantasy pisane są pogrubionymi literami. np. Władca Pierścieni Tolkiena. Z kolei jeśli książka jest jedną powieścią lub zbiorem opowiadań, to pisana jest kursywą, np. Widmowy Jack Rogera Zelaznego.

Staram się pisać w rankingach o książkach, które przeczytałem i wiem (organoleptycznie), że reprezentują dobry poziom (czasem niezbyt duży, ale jakiś jest). Czasem jednak będę wspominał o książkach, których nie czytałem, ale z różnych źródeł wiem, że są ok. Przy takich książkach fantasy będzie jasna adnotacja.

Takie podejście wiąże się z tym, że np. w rankingu 100 najlepszych książek fantasy, będzie tylko ok 30-40 pozycji. Tyle sam przeczytałem i nie chciałbym polecać czegoś, czego nie czytałem. Inna rzecz, że w takim rankingach pod jedną pozycją mogą się znajdować cykle, które liczą około kilkunastu pozycji (np. Koło Czasu Roberta Jordana).

Wraz z rozwojem bloga będę starał się każdą książkę i autora podlinkować do odpowiadającego mu artykułu, ale to jeszcze trochę czasu minie ;).

Damian Granowski